De moderne V3 Dual Action polisher heeft geen handgreep meer nodig. Op deze foto zie je dat de handgreep nog wel is aangebracht en iedere V3 machine heeft nog een montagegat voor en handgreep. Maar de moderne polijstmachines hebben zo'n uitgebalanceerd ontwerp dat je die handgreep nooit uit de verpakking hoeft te halen.
Koop altijd een V3 uitvoering van de polijstmachine De Rupes Bigfoot had als eerste een heel uitgebalanceerde vormgeving waardoor je makkelijk met het hogere gewicht uit de voeten kunt. De V3 versies van Krauss en ook de DAP900 polijstmachines hebben zo'n zelfde lange handgreep gekregen. Daardoor liggen ze veel beter in de hand en kun je met één hand aan de kop van de machine maximale controle houden. Vergeet de handgreep en de oude V2 versies en koop de V3, je zult er nooit spijt van krijgen.
0 Reacties
Hex Logic Pads zien er mooi uit maar het grootste nadeel van deze Pads is de snelle slijtage. De kleine blokjes verslijten razendsnel (veel sneller dan een gewone Pad) en brokkelen af. Na twee polijsbeurten op je auto ben je 30 procent van de blokjes kwijt. Het is logisch, want als je ze ziet begin je al te begrijpen dat bij 6800 omwentelingen per minuut dit spul niet heel zal blijven...
En dat klopt, we hebben heel wat kilometers gemaakt met de Hex logic Pads en ze zijn allemaal heel snel stuk, ongeacht of je nu een harde of een zachte Pad gebruikt. Koop de gewone Pads, door hun aaneengesloten structuur blijven die langer heel en het resultaat is hetzelfde. De witte (en vaak ook de groene) medium Pads zijn te zacht om op de gemiddelde auto een goed slijpend resultaat te geven. De lak krasvrij polijsten duurt daarom veel te lang.
Kies voor hard en voor zacht, niets ertussen De gemiddelde cutting factor bij een polijstpad levert je niets op. Begin niet te voorzichtig want de gemiddelde auto heeft al zoveel krassen opgelopen door verwaarlozing, krasstraat en dergelijke dat je niet veel opschiet met een medium slijpende polijstpasta of medium Pads. Bij veel merken hebben de oranje en gele Pads een hoge cutting factor. De zachtste pads zijn de rode en zwarte. Bij Scholl zijn de oranje Pads juist zachter dan bij de andere merken, daar is de Paarse Pad de sterkst slijpende. De blauwe Scholl Pad heeft ook een hoge cutting factor maar is iets zachter en dat maakt hem ideaal voor rondingen en hoeken waar je toch veel krassen wilt verwijderen. Felblauwe lak op een Honda Jazz. Op een Honda is de lak vaak erg dun, veroorzaakt doordat de fabriek daarvoor kiest. Deze Jazz hebben we gepolijst met de Veloce van Monello op een pad met een hoge cutting factor omdat je daarmee de krassen het meest effectief verwijdert. Dat kon de lak ook wel hebben en je ziet het direct zodra de zon op de auto komt, een sterk oplichten van de blauwe lak veroorzaakt door het lichte parelmoer effect.
Colorline uitvoering is een feest om te polijsten Deze auto's worden vaak aangeduid met een term zoals 'colorline' o.i.d. Voor een spuiterij een ramp om zo'n auto na een plaatselijke schade weer gelijkmatig bij te spuiten. Voor autoliefhebbers een geweldige kleur om het maximale effect te bereiken. Na het polijsten een glasheldere wax erop zoals de 845 of de Liquid Natty's Blue. Maar de maximale glans bereik je doordat je de vele lichte krasjes wegpolijst uit de blanke lak en het parelmoereffect er maximaal uit komt. |
AuteurGewone auto's worden weer bijzondere auto's. Hoe je auto's zo mooi krijgt lees je op mijn Blog. Wil jij straks ook in een bijzondere auto rijden? Lees dan hoe je het zelf aan moet pakken. Archives
November 2019
Categories
Alles
|